Drobečková navigace

Úvod > Život v obci > Aktuality

Aktuality


Štítky:

Oznámení o rušení televizního příjmu ČTÚ

Informační dopis města obce


Publikováno 22. 3. 2022 21:06

Měsíčník Olomoucký kraj

Měsíčník Olomoucký kraj, březen 2022


Publikováno 22. 3. 2022 12:54

Obec Domaželice od středy 9.3.2022 opět zahajuje sběr bioodpadu

Oznamujeme občanům, že sběr bioodpadu ve sběrném dvoře byl opět zahájen a dále oznamujeme otevření sběrného dvoru ve středy od 9.3.2022 v době od 16:00 do 17:00 hodin.


Publikováno 7. 3. 2022 15:30

Úřad práce - pomoc při finanční tísni spojené s růstem cen energií

UP leták Energokrize

 

Leták praktické otázky

 

 

 


Publikováno 7. 3. 2022 8:32

Informace pro samosprávy k Ukrajině

Informace pro samosprávy v souvislosti s pomocí občanům Ukrajiny
V souvislosti s válkou na Ukrajině MV pro začátek připravilo řadu opatření. Ta se týkají jak pomoci Ukrajincům, kteří na našem území již pobývají, tak i nově příchozích. Momentálně jsme v situaci, kdy s ohledem na situaci jsme se velmi rychle dostali ze zeleného do oranžového stupně.
 
Ukrajinci, kteří u nás žijí dlouhodobě, si v případě konce platnosti povolení mohou standardně požádat o jeho prodloužení. V případě těch, kteří zde pracují na krátká víza, není prodloužení možné, nedovoluje to evropská legislativa. Zejména pro tyto případy jsme přichystali možnost žádosti o zvláštní titul, tzv. speciální dlouhodobé vízum. O toho vízum je možné požádat na regionálních pracovištích OAMP před skončením platnosti stávajícího víza. Udělujeme ho na počkání. Poté již stačí domluvit se se zaměstnavatelem a požádat na Úřadu práce o povolení k zaměstnání. Informace pro tyto případy jsou v zeleném přiloženém letáku (je možné v krajích distribuovat), další informace jsou zde: https://www.mvcr.cz/ukrajina. V pátek proběhly první speciální úřední, v mnoha krajích i dnes – bez větších problémů. Informace jsou zároveň komunikovány s NNO, které poskytují poradenství na pracovištích OAMP a Centry na podporu integrace cizinců.
 
Nově příchozí Ukrajinci mohou do ČR vstoupit v rámci bezvízového styku, nepotřebují tedy po dobu 3 měsíců k pobytu žádné vízum. Nicméně předpokládáme, že se budou chtít zapojit do běžného života a začít pracovat, i oni tedy mohou požádat o speciální dlouhodobé vízum. Mnoho z těch, co nově přijíždí, má v ČR nějaké zázemí – rodinu, kamarády, takže část z nich nebudou potřebovat žádnou asistenci. Tito cizinci musí splnit svou registrační povinnost na Policii.
 
Pro ty, co toto zázemí nemají (nemají prostředky pro zajištění ubytování, nemají na území rodinu nebo známé), je připravena pomoc v rámci v pátek schváleného Programu Ukrajina. Takové osoby budou nasměrovány do Registračního humanitárního střediska Vyšní Lhoty (Vyšní Lhoty 234), kde proběhne jejich registrace (včetně vyřízení speciálního dlouhodobého víza) a dále budou rozvezeni do dalších ubytovacích zařízení. Kapacita Programu na první záchyt bude 5000 míst.
 
Pokud máte v regionu informaci, že již někdo došlo k hromadnému ubytování (například silami kraje, neziskových organizací), není nutné, aby všichni nově příchozí cestovali do Vyšních Lhot. Žádosti o speciální dlouhodobá víza je možné vyřídit na našich regionálních pracovištích.  Tam je možné objednat se hromadně, a to přes email: ukrajinakraje@mvcr.cz  V návaznosti na tuto žádost kontaktujeme příslušné pracovníky, kteří se domluví na podrobnostech. Informace pro nově příchozí jsou v oranžovém přiloženém letáku, který je možné distribuovat.
 
Veškeré informace se snažíme ihned vkládat na web: https://www.mvcr.cz/ukrajina
 
Pro ukrajinské občany byla zřízena telefonická linka, která funguje nyní 7/24: +420 974 801 802 a email: ukrajina@mvcr.cz. Infolinka momentálně stíhá vyřizovat počet volajících.

 

 

Informace UA - zelený stupeň (CZ).pdf

Informace UA - zelený stupeň (UA).pdf

Informace UA - oranžový stupeň (CZ).pdf

Informace UA - oranžový stupeň (UA).pdf

 

 

Informace UA - oranžový stupeň (CZ).jpg

Informace UA - oranžový stupeň (CZ).jpg

 

Informace UA - zelený stupeň (UA).jpg

Informace UA - zelený stupeň (CZ).jpg

 

 

 


Publikováno 28. 2. 2022 13:07

SUEZ CZ - pracovní nabídka

SUEZ - Naše společnost hledá pracovníka pro náš externí provoz v Přerově. Jedná se o pozici Manipulační dělník - úklid, svoz odpadů, práce je na DPP, jako záskok za stávající zaměstnance v případě nemoci a dovolených. Pozice je nejvíce vhodná pro aktivní důchodce. Naše společnost hledá pracovníka pro náš externí provoz v Přerově. Jedná se o pozici Manipulační dělník - úklid, svoz odpadů, práce je na DPP, jako záskok za stávající zaměstnance v případě nemoci a dovolených. Pozice je nejvíce vhodná pro aktivní důchodce.

 

Prerov - manipulacni delnik, uklid.pdf

Vzor inzeratu vyhlášení _man.delnik Přerov.docx


Publikováno 21. 2. 2022 12:14

Tříkrálová sbírka 2022

Domaželice - 18 130,- Kč

Tříkrálová sbírka - výsledky

Charita Přerov použije prostředky na přímou pomoc lidem a rodinám v nouzi, na pořízení kompenzačních pomůcek pro Domácí zdravotní a hospicovou péči a další projekty. Přímá pomoc lidem v nouzi se vztahuje na všechny potřebné v našem regionu.


Publikováno 24. 1. 2022 16:16

Nabídka volných pracovních míst - DSD Dostál - Dřevohostice

Nabídka volných pracovních míst


Publikováno 19. 1. 2022 19:33

Novoroční koncert - ŘKF Domaželice

Římskokatolická+farnost+Domaželice+Vás+zve+na.docx

 

Novoroční koncert.jpg


Publikováno 7. 1. 2022 15:03

Řkf Domaželice

VÁNOCE-2021

 

Vstup k betlému Domaželice 2021


Publikováno 22. 12. 2021 12:17