Drobečková navigace

Úvod > Život v obci > Spolky a kluby > TJ Sokol

TJ Sokol

Domaželický fotbalový potěr

Domaželický fotbalový potěr je na světě. Představitelé tělovýchovné jednoty Sokol založili a pro další  období soutěží, počínaje rokem 2008 a 2009, přihlásili do soutěže kategorii starší přípravky. Jsou to chlapci a děvčata ve věku od 6 do 10 let. Jako každý začátečník i oni to mají velmi těžké a svou dosavadní fotbalovou nedokonalost nahrazují srdcem a bojovností. Fotbalovým utkáním také dávají správný impuls jejich rodiče, kteří se pravidelně účastní sportovních utkání. Těchto dětí se s láskou ujal trenér Roman Procházka. Je na tu drobotinu zatím sám, ale pevně věříme, že si brzy najde kolegu či kolegyni, který se stejnou péčí a láskou bude dětem věnovat. K výchově naší mládeže jsme obdrželi finanční dotaci od Olomouckého kraje, za což jim výbor TJ SOKOL Domaželice a sportovci moc děkují.

Jaroslav Suchánek, předseda TJ SOKOL Domaželice

TJ SokolTJ Sokol

 

 

 

 

TJ Sokol

 Oddíl kopané tělovýchovné jednoty Sokol byl založen před více než 50 lety. Zakladatelem TJ Sokol je pan Čermák a pan Jaroslav Suchánek. Pan Suchánek obdržel za svou práci pro TJ Sokol Domaželice ocenění doc. Doktora Jíry, které mu osobně předal tehdejší předseda fotbalového svazu pan Opst.

 Nynější organizace skýtá více než 240 členů. Soutěží se zúčastňuje 5 mužstev. Mladší a starší žáci hrají krajskou soutěž a jsou velmi úspěšní. Družstvo dorostenců hraje okresní přebor. Mužstvo A dospělých hraje krajskou soutěž skupiny B a mužstvo B hraje okresní přebor.

 Členové výboru: Suchánek Jaroslav – předseda

                               Skýpala Martin – jednatel a pokladník

                               Cagášek Milan – člen výboru

 Trenéři: Vzornou trenérskou práci odvádí pan Jarda Metelka. Jeho spolupráce s Jirkou Navrátilem přinesla zasloužené ovoce v podobě postupu našich nejmenších do krajské soutěže. Daniel Navrátil je nejlepším střelcem a nyní se připravuje na přechod do vyšší soutěže. Bude hrát za Spartak Přerovské strojírny, což je naší chloubou. Trenérem dorostu je historicky nejlepší střelec Domaželic pan Petr Krůza. Družstvo dorostu se hodlá v letošní sezóně poprat o postupovou příčku do krajské soutěže. Tým B mužů byl založen poprvé v roce 2006, neboť hráčů má TJ Sokol k dispozici více než 30 a tudíž nebylo možné, aby všichni aktivně sportovali v jednom mužstvu. Trenérem je pan Kratochvíl. Mužstvo A trénuje pan Milan Cagášek, který je i aktivním hráčem. V roce 2006 se mužstvo A potýkalo s mnohými zraněními. Největší oslabení mužstva bylo zranění hráče Honzy Fuksy, který patří mezi opory a půl roku prakticky kvůli zlomené noze nehrál (trapasem bylo, že k zranění došlo při bezvýznamné sportovní akci).

 Fotbalové hřiště má rozměry 105 x 65. Areál nabízí možnost sportovního využití, máme k dispozici dětský koutek a v roce 2006 proběhla rekonstrukce stávajících šaten a dobudování hospůdky, kde je k sezení 40 míst. Dále byl zbudován správcovský byt, opravena střecha a venkovní omítky.

TJ Sokol

TJ Sokol

 

 

 

 

 

 

 

 

Fotbal v Domaželicích se těší velké oblibě a zájem o tuto činnost má narůstající tendenci. Fotbalová utkání prvního mužstva, která se hrají vždy v neděli v 10 hodin dopoledne, jsou hojně navštěvována diváky. Historicky největší návštěvnost jsme zaznamenali v roce 2005, kdy se po 23 letech utkalo mužstvo Domaželic s rivaly z Beňova. Platících diváků bylo 360, ale skutečná návštěva přesáhla 500 hostů. Beňovští fanoušci přijeli na traktorové vlečce s lávkami a samozřejmě naraženou bečkou piva. Utkání mělo obrovský náboj, ve kterém zvítězilo mužstvo Domaželic. Kuriozitou bylo i to, že družstvo Domaželic vedl trenér Jaroslav Suchánek, beňovské mužstvo vedl Ladislav Dvořák. Tito dva trenéři jsou blízká rodina a jsou otcové hráčů, kteří proti sobě nastoupili. Za Beňov Lubor Dvořák a za Domaželice René Suchánek. Jejich souboje byly pro diváky vyhledávanou pochoutkou.

TJ Sokol

TJ Sokol