Obec Domaželice mapa

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvodní stránka > ZŠ a MŠ Domaželice

ZŠ a MŠ Domaželice

Základní škola v Domaželicích byla rozšířena na žádost občanů obce Domaželice o školské zařízení - mateřskou školku. Školka se opět otevřela po 28 letech. V prvním zatěžkávacím roce byla hojně navštěvována dětmi a považujeme tuhle rekonstrukci za velmi úspěšnou. Kapacita školy je 28 dětí. Obecní zastupitelstvo obce Domaželice vysoce preferuje školství v naší obci. K této školce je připojeno i dětské hřiště o rozměrech 3400 m2, které je ohrazeno v zájmu bezpečnosti dětí a jsou zde vybudovány různé houpačky, prolézačky, pískoviště, čí jiné, pro děti zajímavé věci na hraní. Každým rokem pan ředitel školy a školky Mgr. Karabina umožňuje veřejnosti návštěvu školského zařízení. Telefonní číslo školy je 581 711 748. Fotografie školy a školky jsou v sekci Fotogalerie.

Internetové stránky: www.zsamsdomazelice.cz

 budova školy

 

Základní i mateřská škola se během školního roku účastní spousty kulturních nebo poznávacích akcí. Kromě níže uvedených událostí si můžete další prohlédnout přímo na oficiálních stránkách základní i mateřské školy Domaželice nebo na stránkách obce Domaželice v sekci Události obce, kde naleznete hlavně kulturní události pořádané školou pro veřejnost.

 

 

Zahájení školního roku 2012 – 2013 v ZŠ a MŠ Domaželice

Den 3. září byl pro mnohé malé děti velmi významný, jelikož začala škola. Letošní rok byl pro místní základní a mateřskou školu velmi silný , poněvadž do MŠ nastoupilo 15 dětí a do ZŠ 16 dětí. Zahájení letošního roku bylo opět zpestřeno příjezdem krále (pana ředitele) na velbloudu, kterého pomohl zajistit na tuto akci pan Školoud, za což mu patří poděkování. Pak následovalo pasování žáků do vyšších tříd a nakonec pasování prvňáčků. Také děti přijímané do MŠ jako lvíčata byly přivítány princeznou (p. Škáchovou).
Přiložené foto Vám přiblíží místní atmosféru.

Zahájení školního roku 2012 – 2013 v ZŠ a MŠ Domaželice Zahájení školního roku 2012 – 2013 v ZŠ a MŠ Domaželice Zahájení školního roku 2012 – 2013 v ZŠ a MŠ Domaželice

Zahájení školního roku 2012 – 2013 v ZŠ a MŠ Domaželice Zahájení školního roku 2012 – 2013 v ZŠ a MŠ Domaželice Zahájení školního roku 2012 – 2013 v ZŠ a MŠ Domaželice

Zahájení školního roku 2011 – 2012 v ZŠ a MŠ Domaželice

Čtvrtek 1. září 2011 se pro mnoho žáků naší základní a mateřské školy stal opět dnem nastalých nových povinností po ukončení prázdnin. Pan ředitel se svými spolupracovníky připravil dětem zahájení v rámci příjezdu motorkáře, ze kterého se vyklubal král. Všechny děti i rodiče pozval na zahájení školního roku do školy, kde starší žáci byli pasováni do vyšších ročníků a noví byli přijati do řad prvňáčků. I mateřská škola nebyla ošizena a přijetí proběhlo v duchu Šmoulů. Všechny děti byly přivítány a obdržely malou pozornost.

Zahajeni skolniho roku 2011Zahajeni skolniho roku 2011Zahajeni skolniho roku 2011Zahajeni skolniho roku 2011

Zahajeni skolniho roku 2011Zahajeni skolniho roku 2011

Zahajeni skolniho roku 2011

Velkolepé zahájení školního roku v Domaželicích

Krásně připravené prostředí naší školy uvítalo prvňáčky v novém školním roce. Zdenička se jako každý rok velmi snažila aby školička jen zářila. Pan ředitel Karabina oblečený jako král děti přivítal a pan učitel Koutný v roli průvodčího měl dozor nad žáky. Pan starosta Řezníček z Tučína zapůjčil vláček a děti se na něm výborně bavily.Ve škole nezářila jen čistota, ale i úsměvy žáků, maminek a tatínků. Za perfektně připravené dopoledne děkuje panu řediteli a všem, kteří se podíleli na tomto krásném dopoledni, starosta obce Jaroslav Suchánek.

 

Velkolepé zahájení školního roku v Domaželicích Velkolepé zahájení školního roku v Domaželicích Velkolepé zahájení školního roku v Domaželicích 

 

Olympiáda tří škol

První ročník olympiády tří málotřídních škol absolvovali ve středu 3. června žáci a žákyně základních škol z Beňova, Želatovic a pořádající školy v Domaželicích. Po oficiálním zahájení akce panem starostou Jaroslavem Suchánkem na hřišti TJ Sokol Domaželice děti změřily své síly v lehkoatletických disciplínách, reprezentovaly svou školu ve fotbalovém turnaji, v přetahované a ve štafetě. Díky firmě Plastico spol. s r.o. , která olympiádu sponzorovala, si vítězové odnesli pěkné ceny a všichni závodníci si užili chutné a zdravé občerstvení. Zápolení dětí proběhlo v duchu fair play, bez zbytečného zlobení a úrazů k úplné spokojenosti všech zúčastněných. Třešničkou na dortu tohoto pěkného dne bylo počasí, které, ač zpočátku slibovalo spíše déšť, se umoudřilo a vítr všechny mraky rozfoukal. Nezbývá, než poděkovat všem zúčastněným pedagogům ze všech tří škol, za bezvadnou přípravu a všem dětem za náruživé a radostné zápolení. K poděkování se připojuje i starosta obce Domaželice Jaroslav Suchánek.

Mgr. Pavel Karabina

ředitel ZŠ a MŠ Domaželice

Olympiáda tří škol

Olympiáda tří škol

Olympiáda tří škol

 

 

Den Země

Školáci z Domaželic a Den Země

Posbírat po sobě odpadky, hrát si tak, abych přitom nepoškodil přírodu okolo sebe a naopak její hájemství dále rozšiřovat. My, učitelé, a nepochybně i Vy ostatní „dospěláci“, jsme se to kdysi dávno naučili. Nyní je potřeba to naučit naše děti – rozumějme, naše žáčky.

Stejně jako minulý rok jsme Den Země v domaželické škole oslavili řádným vyčištěním okolí místního hřiště. To byla však jen jedna část úkolu. Letos jsme se zaměřili hlavně na ono zmíněné rozšiřování hájemství přírody. Mezi silnicí a hřištěm jsme vysadili 10 thují, které tak doplnily rodící se, ale prořídající živý plot. Děti se na úkol vrhly lačně a pracovitě. Jsem přesvědčený, že si nyní budou své stromečky žárlivě střežit.

To však byla jen příprava na zlatý hřeb dne: vysazení krásného školního stromu – platanu. Ten našim dětem věnoval domaželický pan starosta Jaroslav Suchánek, kterého náš návrh na vysazování stromů dětmi nadchl. Přišlo mu smysluplnější utratit peníze za strom pro děti, než za volební guláš, či auta s tlampači. Děkujeme mu za to. Komický pohled na děti, které se svými mušími vahami zmítají na rýči s úpornou snahou připravit pro strom dokonalou díru, bych vám skutečně přál. Za pomoci nás dospělých se však dílo zdárně povedlo. Zbývá pořádně zalévat, dát platanu jeho jméno a doufat, že jednou se dnešní žáčci, v té době už obklopeni svými dětmi nebo dokonce vnuky, usadí do jeho stínu a opřeni o mohutný kmen zavzpomínají.

Mgr. Pavel Karabina, ZŠ a MŠ Domaželice

Školáci z Domaželic a Den ZeměŠkoláci z Domaželic a Den ZeměŠkoláci z Domaželic a Den ZeměŠkoláci z Domaželic a Den Země

 

 

 

 

 

footer-image