Obec Domaželice mapa

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvodní stránka > Obecní knihovna

Obecní knihovna Domaželice 

Nově otevřena domaželická knihovna

 Na začátek trošku historie. Knihovna v Domaželicích byla založena v roce 1921. V té době se rozhodl obecní výbor přispívat na udržovaní a rozšiřování knihovny částkou 500 korun ročně. V roce 1986 se knihovna přestěhovala z přízemí obecního domu čp. 84 do prvního patra stejného domu. Knihovnu od roku 1972 vedla pani učitelka Schneiderova, která ve škole byla do roku 1978 a učila v mateřské škole. Po přestěhovaní mateřské školy do Lišné paní učitelka dojíždí nadále do knihovny. V roce 1996 se knihovna stěhuje z domu čp. 84 do přízemí kulturního domu, později je opět přestěhována do prvního patra do prostor dvou pokojů, dříve sloužících k ubytování. Zde slouží do roku 2008. V roce 2008 zbudována nová knihovna z dřívější kotelny. Do provozu uvedena od začátku roku 2009.

 Nová knihovna byla zbudována za finanční podpory pana ing. Kácela, občana obce Domaželice, za což mu velmi děkujeme. Obrovský kus práce, který bylo potřeba odvést při přetvoření prostor z bývalé kotelny na knihovnu, zůstalo samozřejmě na lidech. Je nutné vyzvednout práci člena zastupitelstva Jardy Zdráhaly. O přesun knižního materiálu se postaral náš mladý knihovník se svými kamarády.

 Slavnosti otevření nové knihovny byly uskutečněny dne 10.2.2009. Pásku přestřihnul pan ing. Kácel za přítomnosti zúčastněných hostů - paní ředitelka městské knihovny v Olomouci paní Prucková, za vědeckou knihovnu v Olomouci paní Chmelíčková a paní Kráčmarová, pozvání taktéž přijal pan ředitel městské knihovny v Přerove pan Cimbálník s kolegyní paní Foltýnovou, pan farář naší knihovničce požehnal a pan ředitel místní základní školy připravil se svými kolegy a žáky ve škole krásnou kulturní vložku na téma týkající se knih a knihoven.

 

Obecní knihovna Domaželice: e-mail: knihovna.domazelice@seznam.cz

 

Knihovna je nyní otevřena pro veřejnost každý pátek od 16 do 19 hodin.

K dispozici je zdarma internet, za menší poplatek tisk, popř. kopie. Každého půl roku je obměňována část knižního fondu. Rádi uvítáme nové čtenáře.

 

Obecní knihovna DomaželiceObecní knihovna DomaželiceObecní knihovna DomaželiceObecní knihovna Domaželice

 

 

footer-image